הרצאות וקבוצות להורים

הורות עשויה להיות לעתים "עיסוק" שוחק, קשה ומורכב ביותר – האינטנסיביות הנדרשת מהורים, הצורך לווסת בין הצרכים האישיים, המקצועיים והמשפחתיים והבדידות היחסית של המשפחה הגרעינית, שוחקים לא פעם את סמכותו של ההורה ואת יכולתו לפעול ולהגיב באופן אפקטיבי להתנהגויות מקצינות של ילדים ומתבגרים.

סמכותם של ההורים בשנים האחרונות התערערה, והם מוצאים עצמם לא פעם מואשמים בחוסר יכולתם "להציב גבולות" ולהתמודד עם התנהגות ילדם.

אני מלווה הורים בסוגיות האלו למעלה מעשור. ההרצאות מלוות בדוגמאות רבות ובהומור.

ניתן להזמין אותי להרצאה חד פעמית (אספות הורים בבתי ספר/גנים, הרצאות "סלון", קתדרות להורים, מתנסים ועוד), לסדרה של הרצאות או לקיום קבוצת הורים. 

ההרצאה: "להיות הורה עם סמכות משמעותית"

בהרצאה נבנה דרכי התמודדות המסייעים לחזק את ההורים ובאופן זה לפעול לשיפור מערכת היחסים בין ההורה לילד ולצמצם משמעותית בעיות התנהגות של ילדים ומערכות יחסים מסלימות. הרציונל העומד בבסיס הגישה הוא כי מתן כלים אפקטיביים להורים יוביל לשיפור מערכות היחסים בבית ולשיפור בבעיות ההתנהגות של הילד. נעסוק גם באופן בו ניתן לבסס את דימויו העצמי של הילד ואת תחושת המסוגלות שלו, ויינתנו אמצעים להתמודדות עם קשיי התנהגות בבית ובמסגרת החינוכית, התמודדות עם קשיי חרדה וקשיים חברתיים.

להורדת המצגת

 ההרצאה: "התמקמות הורית מקדמת מול נושא הלמידה"

ההרצאה עוסקת באופן בו אנו ההורים יכולים להתמקם מול נושא הלמידה באופן שיגביר את המוטיבציה של הילדים ובאופן שיגביר את תחושת המסוגלות שלהם וישדר להם שהם מסוגלים. בהרצאה אני מתייחס לעקרונות הרלוונטיים הן לזמן השגרה והן לתקופת הקורונה בה הילדים לומדים בלמידה מקוונת ועצמאית.

ההרצאה: "השגחה הורית אפקטיבית"

בשנים האחרונות אנו עדים להקצנה משמעותית בהתנהגותם של ילדים ובני נוער. דווקא בעידן בו הפיתויים והסיכונים העומדים בפני בני הנוער הולכים ומקצינים, גדלה גם החשיבות שנותנת החברה לפרטיות כערך עליון, כך שהורים ומורים מרגישים שאין להם לגיטימציה חברתית להשגיח ולהתערב. הורים חווים כיום אובדן משמעותי של סמכותם ויכולתם להתמודד עם בעיות התנהגות ולהבטיח אקלים חינוכי/משפחתי בטוח. ההרצאה תעסוק בצורך המהותי בקיומה של השגחה יעילה ויינתנו כלים יעילים להגברת ההשגחה ולהעצמת דמויות הסמכות תוך התבססות על סמכות עדכנית ומשמעותית.

ההרצאה רלוונטית לכל מועד בשנה וכן לפני יציאה לחופשות המפרות את השגרה.

 ההרצאה: "סמכות הורית בגיל הגן"

ההרצאה עוסקת באפיון הצרכים ההתפתחותיים והרגשיים של ילדים בגיל הגן ובאופן שבו הורים יכולים לבסס את סמכותם על מנת לספק צרכים אלו. נדבר על היקשרות, פונקציית העוגן, מניעת הסלמה, שליטה עצמית, נוכחות, ביסוס שגרות והצבת גבולות בהתנהגות. 

להורדת המצגת

קבוצת הורים בת 6 מפגשים

המפגשים עוסקים בהתבוננות משותפת על סוגיות הקשורות בהורות ובהתמודדות עם ילדים ונוער: דיאלוג מקדם, השגחה הורית, מניעה והתמודדות עם קשיי התנהגות, חיזוק וביסוס דימוי עצמי, הבניית סדר יום, ועוד.

המפגשים יתנהלו בשיתוף ובדיון. ינתנן מקום להבאת דוגמאות מחיי היומיום של המשתתפים תוך התייחסות והתכווננות לדרכי התמודדות עם הסיטואציות שיעלו.

images.jpg
images.png
siberianart200100119.jpg
86147094-hand-drawn-word-about-me (1).jp
אפור.jpeg
laptop-and-books-vector-568122.jpg